Öztürk Dizayn

öztürk-dizayn-logo

İnfo@ozturkdizayn.com

Askılı Sürme Kapı
Askılı Sürme Kapı Nereden Yaptırılır
Askılı Sürme Kapı

Askılı Sürme Kapı

Askılı sürme kapı çeşitleri hem dekoratif görünüm sunması hem de kullanım kolaylığı nedeni ile günümüzde çok sık tercih edilir. Sürgülü kapılar üstten sürgülü ya da alttan ray sistemine monte edilir. Bu kapıların genel uygulamasına bakılırsa çift kanat daha çok tercih edilir. Kullanım alanına bağlı olarak tek kanat da tercih edilebilir. Dar koridorlarda, evlerde ve salonlarda askılı sürme kapı kullanılabilir.

Çift kanatlı olan sürgü kapılarda kanadın biri diğerinin içine girer. Sürgülü kapılarda da güvenlik açısından kilit bulunmaktadır. Sürgülü kapılar manuel olması ile beraber bazı alanlarda otomatik sürme kapı da tercih edilir. Bazı otomatik sürme kapılar şifreli olarak da dizayn edilebilir.

Askılı Sürme Kapı Çeşitleri

Askılı sürme kapı çeşitleri modellerine göre bazı sınıflara ayrılmıştır. Bu tasarımlar kullanıcıların tercih yapmasını kolaylaştırır. Cam sürgü kapılar daha çok alışveriş merkezlerinde ve dükkanlarda tercih edilir. Metalden üretilen askılı sürme kapılar yüksek güvenlik sağladıklarından dolayı özel güvenlik gerektiren alanlarda kullanılır. En çok kullanılan malzeme ahşaptır ve genelde evlerde tercih edilir. Ayrıca estetik görünüm de sunmaktadır.

Askılı Sürme Kapı Nasıl Kullanılır?

Askılı sürme kapılarda kapının açılıp kapanmasını sağlayan mekanizma bulunur. Ray sistemi pek çok farklı malzemeden yapılabilir ve malzeme kalitesine göre kullanım ömrü de değişiklik gösterir. Sürme kapıların kullanımı da son derece basittir. Ahşap sürme kapılar daha yavaş hareket ederken cam modeller daha hızlı açılıp kapanma gösterir. Sürme kapıların kullanımı basit olsa da temizliği konusunda biraz dikkatli davranmak gerekir. Sistem içine giren toz parçaları çalışma sistemini bozabilir. Bu nedenle sık aralıklarda temizlik yapmak gerekir.

Askılı Sürme Kapı Fiyatları

Askılı sürme kapı fiyatlarını etkileyen pek çok etken vardır. Modeller ve ölçüler fiyatların belirlenmesinde etkendir. Kapıda kullanılan malzeme ve işçilik de fiyatları etkiler. Cam sürme kapılar daha pahalı olurken ahşap olanlar daha uygun maliyetlerdedir. Bütçenize ve tarzınıza yönelik askılı sürme kapı kullanmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz. En kısa sürede kapınızın teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.