Öztürk Dizayn

öztürk-dizayn-logo

İnfo@ozturkdizayn.com

Camlı Duşakabin
Camlı Duşakabin Özellikleri
Camlı Duşakabin Modelleri

Camlı Duşakabin

Banyo, evlerin en önemli ve özel bölümleri arasında yer alır. Bu sebeple bu alanların görünümleri son derece önemli bir konudur. Duşakabinler ise banyolarda en güzel görünümü sağlar. Camlı duşakabin modelleri kullanıcılara rahat ve konforlu duş alabilme imkanı sağlar. Bunun yanında banyoların şık ve güzel görünmesine de imkan tanır. Bu kullanışlı ürünler insanların hem rahat duş alması hem de çevrenin ıslanmaması amacıyla tasarlanmıştır.

Firmamızdan doğru duşakabin modellerini seçerek hem banyonuzun estetik görünmesini sağlayabilir hem de banyo keyfinizi uzatabilirsiniz. Duşakabinler şekillerine ve cam çeşitlerine göre farklı tasarımları ile dikkat çeker. Dikdörtgen, oval, kare, iki duvar arası, köşe gibi farklı modeller bulunur. Bunun yanında tekneli, teknesiz, düz zeminli, sürgülü kapılı, tek kapılı seçeneklerimiz de vardır.

Camlı Duşakabin Özellikleri

Duşakabin seçimlerinde modeller kadar cam çeşitleri de önemlidir. Duşakabin üretiminde farklı cam çeşitleri de kullanılır. Camlı duşakabin özellikleri son derece avantajlı olduğundan günümüzde sıklıkla tercih edilir. Tüm camların kendine özgü farklı özellikleri bulunur. Temperli cam çeşidi günümüzde duşakabinlerde sıklıkla kullanılır.

Temperli cam çeşitleri güvenlik ve sağlamlık bakımından duşakabinlerde sıklıkla kullanılır. Bunun yanında bu cam çeşitleri darbelere karşı da dayanıklı olma özelliği ile dikkat çeker. Eşit kalınlıktaki camlara oranla 5 kat daha dayanıklı olma özelliği bulunur. Olası kırılma hallerinde keskin olmayan küçük parçacıklara ayrılır. Bu da yaralanma durumlarının düşük seviyelerde olmasını sağlar. Temperli cam kalınlıkları 4, 5, 6 ve 8 mm olabilir. 5 mm olan camlı duşakabin çeşitlerimiz en çok kullanılan modellerden biridir.

Camlı Duşakabin Modelleri

Camlı duşakabin modelleri farklı seçeneklere sahiptir. Mat, şeffaf, renkli, bronz, füme, desenli, aynalı, reflekte, kumlama cam seçenekleri bulunur. Seçenekler oldukça fazla olması nedeniyle müşterilerimiz banyolarına göre tercih yapabilirler.

Duşakabin camı tercih ederken bu camların güvenlik açısından sorun çıkarmayacak özelliklere sahip olması önemlidir. Camlı duşakabin modellerinde buzlu ya da düz cam seçenekleri içerisinden tercih yapılabilir. Buzlu cam kullanımı su lekelerini çok fazla belli etmeyeceğinden bu ürünler en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.