Öztürk Dizayn

öztürk-dizayn-logo

İnfo@ozturkdizayn.com

Isı Yalıtımlı Pencere
Isı Yalıtımlı Pencere Nerede Yaptırılır
Isı Yalıtımlı Pencere Pahalımıdır

Isı Yalıtımlı Pencere

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ısı yalıtımlı pencere sistemleri çok fazla tercih edilir durumdadır. İki cam aralarında kuru hava bulunduracak şekilde fabrika ortamında birleştirilir ve ısı kaybını yarı yarıya indirir. Isı yalıtımlı pencerelerde ısının yatılımını sağlayan unsur iki cam plakasının arasındaki hava boşluğudur. Aradaki boşluğun kuru hava yerine argon gibi gazlarla doldurulması ısı kaybını da önler.

Cam tek başına pencereye takıldığında kış aylarında bina içinden dışarıya doğru önemli miktarda ısı kaybı oluşur. Yani, tek camın ısı yalıtım özelliği yoktur. Bu nedenle özel çalışmalar kapsamında ısı yalıtımlı cam yaptırmak gerekir. Bazı kişiler cam kalınlığını arttırarak ısı yalıtımı sağlamaya çalışsa da bu yöntem de ısı kaçağının oluşmasına sebep olur.

Isı Yalıtımlı Pencere Pahalı mıdır?

Isı yalıtımlı pencere tercih etmek gelecekte tasarruf etmek için çok iyi bir çözümdür. İlk etapta ısıcam için yapılacak olan harcama enerji giderinden elde edilecek tasarruf ile 3-4 yılda geri kazanılır. Isı cam kullanılan binalarda klima ve doğalgaz daha az yanacağından ötürü geniş yıllara yayarak tasarruf etmeniz mümkündür. İlk başta ısı yalıtımlı pencere yaptırma maliyeti pencere büyüklüğüne ve cam kalitesine göre farklılık gösterir. Bunun için bizimle görüşerek daha net bilgi elde edebilirsiniz.

Isı Yalıtımlı Pencere Nerede Yaptırılır?

Isı yalıtımlı pencere pek çok firma tarafından yapılıyor olsa da güvenilir markaları tercih etmek gerekir. Bunun için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız uzun yıllardır ısı yalıtımlı pencere sektöründe hizmet vermektedir. Siz de WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.